
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.1 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.05 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 16 mA |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Response Time | 1.3 µs |
| Number of Channels | 4 |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Output Current per Channel | 16 mA |
| Max Input Current | 250 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Operating Supply Current | 2 mA |
Stock: 55214
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17526
Ext.Price$0.17526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17526 | $0.17526 |
| 10 | $0.12995 | $1.29950 |
| 50 | $0.11878 | $5.93900 |
| 100 | $0.10857 | $10.85700 |
| 500 | $0.09917 | $49.58500 |
| 1000 | $0.09319 | $93.19000 |
